עץ אורן

עץ אורן - מבט כללי

האורן הוא העץ הנפוץ ביותר למטרות בנייה ותעשיה בארץ ובעולם. בישראל נפוץ ביותר השימוש באורן הפיני, בזכות איכותו הגבוהה. האורן הוא חזק, גמיש, קל משקל ולא יקר. תכונותיו מאפשרות לו להתאים למגוון שימושים בתחום הבניה החל מריהוט פנים, דלתות, משקופים ועד בניית חוץ כגון פרגולות, גגות רעפים, הצללות, דקים ועוד. מרקמו הרך מאפשר עבודה קלה ונוחה עם העץ, אך גם הופך אותו לרגיש יותר לפגעי הזמן ונתון להשפעות מזג האוויר, יותר מעצים אחרים.

אורן פיני - שימושים עיקריים

בזכות חוזקו וגמישותו, האורן מתאים מאוד כחומר גלם לבניה ותעשייה. האורן הפיני מתאים לריהוט פנים, כגון ארונות, שולחנות מטבח ועוד. הוא יכול לשמש ליצירת דלתות ומשקופים, כמו גם לריהוט גן, פרגולות, גגות רעפים, הצללות, דקים ומדרכי עץ.

נתונים

  • קל משקל
  • גמיש
  • חזק מאוד
  • לא יקר
  • איכות גבוהה

מה היתרונות בפלטות עץ אורן?

פלטות עץ אורן הן חומר גלם מוכר ואיכותי בשוק. ניתן לעשות בו שימוש נרחב במיוחד, החל מריהוט פנים ועד גגות רעפים. בשל זמינותו, מחירו והאיכויות הטמונות בו, הוא נפוץ כיום בכל בית ישראלי. אז מה בדיוק הופך אותו לחומר הגלם המועדף שהוא? במאמר זה ניתן לקרוא על כל היתרונות והאיכויות של שימוש בעץ האורן למטרות מגוונות.

האם הפלטות ניתנות לעיצוב?

פלטות אורן יכולות לקבל על עצמן מגוון רחב של שימושים וסגנונות עיצוב. ניתן לשלבן בריהוט עץ מלא בסגנון כפרי, בקווים נקיים ומודרניים ואף לשמש במצבן הטבעי כחלק מעיצוב בית בסגנון הסקנדינבי. צבעו הטבעי ואפשרויות העיבוד והגימור הגבוהות שניתן להגיע אליהן עמו, מעניקות לכל מרחב את הייחודיות הנדרשת לו.

עד כמה פלטות עץ אורן נוחות לעבודה?

האורן הוא עץ רך יחסית וקל ועל כן, נחשב חביב במיוחד על נגרים מקצועיים כחומר גלם. חיתוך, עיבוד, קדיחות וכל שינוי שיבקשו לעשות בו יתקבל בקלות ומהירות.

האם פלטת עץ אורן יקרה?

הרצון שלנו לשלב פרטי נגרות מעץ מלא כחלק מעיצוב כולל של הבית או המשרד יכול להתגשם ולבוא בחשבון כאשר מדובר בעץ האורן. מחירו הזול יחסית ונוחות העבודה עמו. האורן גדל יחסית במהירות וזמין לשימוש.

מהם הדברים החשובים שכדאי לדעת על עץ אורן?

אנו אמנם מכירים פלטות אורן במצבן המעובד, הבהיר והחלק, אך לעץ האורן יש יותר ממאה זנים שונים ברחבי העולם והוא גדל בעיקר באזורים קרים. ומה עוד?

  • עצי אורן יכולים לצמוח במשך 100-1000 שנים
  • עץ האורן המבוגר בעולם הגיע לגיל 4,840 שנה
  • מלבד חומר הגלם שאנו מכירים לבנייה, ניתן להפיק מעץ אורן שמן, צנוברים ויש אף שעושים שימוש בחלק הפנימי של קליפת עץ האורן להכנת לחם!

כיצד לבחור פלטת אורן?

חשבת על עיצוב מחדש בעץ מלא? תהית איך אפשר לתכנן גג מאורן ומהי מידת העמידות ביחס לתכנון שלך? אנו ביצירה ועץ בע"מ, ייבוא ושיווק עצים ורעפים נשמח לסייע לך לעשות את הבחירה הטובה ביותר. ניתן להשאיר פרטים באתר או ליצור עמנו קשר במספר הטלפון 04-6133333 ונחזור אליך בהקדם עם כל הפרטים.

דילוג לתוכן